V sredo ponoči so litijske policiste obvestili, da neznana storilca poskušata vlomiti v prostore podjetje v Ribčah na območju Litije. Na kraj so poslali več patrulj, ki so na kraju prijeli 39 in 37-letna osumljenca.
Po sedaj zbranih obvestilih sta storilca razbila okno in vstopila v objekt, iz katerega nista vzela ničesar. Policisti so ju zalotili pri izstopu iz objekta in 39-letnika takoj prijeli. Drugi, 37-letni osumljenec, je pričel bežati. V temi je padel v betonski jarek in se pri tem poškodoval, tako da bega ni mogel nadaljevati. Nudili so mu prvo pomoč in ga odpeljali v UBKC Ljubljana, kjer ostaja na zdravljenju.
Osumljenca sta bila v preteklosti že obravnavana za podobna kazniva dejanja. Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil in bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno državno tožilstvo.
Savus
Fotografija je simbolična