Sanje niso ravno moja tematika, saj ne sanjam prav dosti. Nekako sem v tistih nekaj urah, ki jih dnevno preživim v postelji, tako potreben počitka, da niti »nimam časa razmišljati«. Seveda včasih pride tudi noč, ko sanjam, pa vendar gre običajno za naključne in nepomembne sanje, ali pa nanje nisem posebej pozoren. Sem pa zagotovo jutranji tip človeka. Ne rečem, da vsako jutro vstanem zadovoljen, sem pa zagotovo po opravljenem jutranjem ritualu hitro in stoodstotno »v pogonu«. Moj jutranji ritual je povsem enostaven, a mi brez njega nekaj manjka in je cel dan drugačen. Jutro se ne začne po mojih smernicah, če ne zavijem najprej v kopalnico, iz nje pa se mora pot nadaljevati v kuhinjo, kjer si pripravim krepak zajtrk in skodelico kave. Teh opravil enostavno ne morem črtati s svojega urnika, ne glede na dan in uro.
Če torej potegnem črto, lahko ugotovim, da se moje potrebe po spancu verjetno nekako običajne, v povprečju nekje okrog četrtine dneva. Sem pa vsekakor pristaš zgodnjega odhoda v posteljo in zgodnjega vstajanja. Jutra so najlepši deli dneva, mir, tišina, pogled skozi okno in svež zrak, … škoda bi bilo zamuditi tako dragocene trenutke.«
Veliko sanjam, včasih so sanje moraste, večinoma pa prijetne, tudi spomnim se, kaj se mi je sanjalo. Mogoče mi pomaga lovilec sanj, ki mi ga je naredila prijateljica z ljubeznijo in željo, da mi pomaga odstraniti slabe in ujeti lepe sanje.
Imam pa zanimivo izkušnjo z laboratorijem spanja na Golovcu. Poslali so me na test, ker menda neham dihati v spanju in ker menda smrčim, kar seveda ne priznam rada. Priklopili so me na kakšnih petdeset žic od glave do pet, spravili v posteljo, ugasnili luč – zdaj pa zaspi, če moreš. Malo sem bila nervozna, ampak sem nekako prespala to noč.
Moram pa priznati, da mi je prišlo na misel, kako bi bilo super, če bi lahko posneli, kaj se mi je sanjalo. Ampak očitno preveč prebiram znanstveno fantastiko.
Želim pa vsem, ki imajo probleme s spanjem, da se umirijo, se naspijo in začnejo nov dan polni energije.«