Prvi teden v avgustu so v Trbovljah organizirali prvi mednarodni poletni tabor Dewesoft Summer Camp. V Dewesoftu so gostili dvanajst najboljših študentov naravoslovja različnih italijanskih univerz. Za študente, ki prihajajo iz Rima, Milana, Trsta in Pise so pripravili pester izbor strokovnih izobraževanj in praktičnih delavnic.
Študentje potrebujejo prakso
»Če želijo študentje opraviti končni izpit pri mojem predmetu, morajo opraviti meritev ali simulacijo, pri tem pa si pomagajo z Dewesoftovimi merilnimi sistemi. Izkušnja, ki jo doživljajo sedaj – videti ozadje, kje ti inštrumenti nastajajo, od blizu videti razvoj, govoriti z vašimi inženirji, je nekaj neprecenljivega. Tega jim univerza oziroma moj raziskovalni laboratorij ne more ponuditi,« je še pojasnil profesor Bregant.
Spoznavanje Dewesofta
V sredo in četrtek so bila na vrsti predavanja italijanskih predavateljev in Dewesoftovih inženirjev. Študentje so lahko sami izvedli
»Z uporabo Dewesoftovih inštrumentov smo dobili pomembne praktične izkušnje, te bomo uporabili v prihodnjem študijskem obdobju na novih tekmovanjih in izzivih,« je dejal študent Paolo Gnata iz Univerze Milano. Dewesoft je Paolu in njegovim sošolcem pomagal testirati raketo za prestižno tekmovanje v sklopu projekta Skyward.
Dewesoft je drugačen
Študenta Giovannia Zanneseja iz Trsta je na Dewesoftu navdušila predvsem povezanost sodelavcev in atmosfera v podjetju. »Čuti se povezanost ljudi, tega, da gredo sodelavci popoldan skupaj na pijačo. V Italiji tega ne vidiš,« je dejal Zannese. »Videli smo, da je drugačen način delovanja velikega podjetja mogoč.«
Program poletnega taborja je vključeval tudi spoznavanje poslovnega modela podjetja Dewesoft, ki slovi po posebni solastniški strukturi zaposlenih, in podjetniškega pospeševalnika Katapult. Atmosfero poletnega časa pa so izkoristili tudi za skupno druženje v popoldanskih in večernih urah ob lepotnih kulisah Zasavja.
Poletni tabor – neposredna povezava teorije in prakse
Profesorji, študentje in zaposleni v Dewesoftu so se strinjali, da gre za prerez razumevanja obeh sfer – kaj vsaka potrebuje in kaj lahko druga drugi ponudijo. V začetnih korakih lahko skupaj poberejo t. i. “low hanging fruits” oziroma sodelujemo pri stvareh, ki sproducirajo konkurenčno vrednost v zelo kratkem obdobju.
Profesor Bregant je razmišljanje o poletnem kampu zaključil takole: »Gledati skozi ključavnico v sobo, odkleniti vrata sobe ali pa dejansko vstopiti v sobo – gre za tri različne načine dojemanja oziroma izkustva sobe. Če smo študentom razširili obzorja iz sveta merilne tehnike, jim pokazali, kaj obstaja izven teoretičnih okvirjev, in če so se v tem morda celo našli, našli svojo karierno pot, potem bodo lahko sprejemali bolj modre odločitve v svojih življenjih.«
Vizija
Savus
Foto: arhiv Dewesoft