petek, 24 julija, 2026

Iz te kategorije

Nuša Smolič na SKIZ

Zagorje so v začetku julija obarvali slikarji iz Slovenije in tujine. Letošnje srečanje slikark in slikarjev na že 63. slikarski koloniji Izlake -Zagorje je bilo prežeto z delom, medsebojnim spoštovanjem in izmenjavo mnenj ter izkušenj. Danes objavljamo vtise slikarke Nuše Smolič.

Udeleženci so ustvarjali v glavnem v ateljeju, ki so ga organizatorji tudi letos uredili v stekleni dvorani Delavskega doma Zagorje ob Savi. Na letošnji koloniji so sodelovali Eva Anzeljc, Boris Beja, Lojze Kalinšek, Žiga Kelenc, Nuša Smolič in Nuša Smolič iz Slovenije ter tuji udeleženci Erik de Boer (Nizozemska), Viorel Flora in Marija Zdravković (Srbija), Tanja Hehmann (Nemčija), Trude Johansen (Norveška) in Yasmina Ziyat (Maroko).

Nuša Smolič

Akademska slikarka in modna oblikovalka Nuša Smolič je umetniško aktivna tako na domači kot tudi mednarodni sceni. Je večna raziskovalka in snovalka kreativnih idej,  zagovornica in iskalka lepot življenja, zaprisežena povezovalka enako mislečih ljudi. Pri svojem delovanju se posveča slikarskim in performativnim projektom, kjer združuje različne sfere likovne izraznosti in cel spekter njenih izkušenj.

Deluje kot umetniška svetovalka, managerka, mentorica slikarskih in risarskih tečajev, organizatorica umetniških projektov in samostojna umetnica na raznolikih področjih. Sodeluje z različnimi likovnimi organizacijami, galerijami in umetniki vseh vrst.

O koloniji je Nuša Smolič povedala:

Marko Planinc

Video in foto: MP


 

Isti avtor