ponedeljek, 10 februarja, 2025

Iz te kategorije

Zimska strelska liga OZSČ Hrastnik

Na strelskem poligonu Občinskega združenja slovenskih častnikov Hrastnik so od novembra do konca marca organizirali pet serij Zimske strelske lige 2023/2024. Najbolje so se odrezali Jani Žitnik, Franci Grom in Gregor Koritnik.

Odkar ima OZSČ Hrastnik svoj strelski poligon, na katerem lahko streljajo z zračnim in malokalibrskim orožjem ter pištolami in revolverji velikega kalibra na razdalji do 25 metrov, smo aktivnim strelcem iz strelske sekcije omogočili stalne treninge dvakrat tedensko. V času od novembra do marca se načelno strelska tekmovanja na odprtih prostorih redkeje izvajajo. Da bi v tem času našim strelcem zagotovili vzdrževanje njihove strelske in tekmovalne kondicije, smo se odločili za uvedbo zimske strelske lige. Zimsko strelsko ligo organiziramo vsako leto v zimskem času in traja od 1. novembra do 31. marca.

Vodja strelske lige je po pravilu predsednik strelske sekcije Rudi Senčar. Strelska liga poteka po naslednjih pravilih: strelja se s pištolo ali revolverjem velikega kalibra, v eno tarčo se strelja deset strelov, vsak strelec lahko za tekoči mesec za oceno odstreli pet tarč in za skupni rezultat se šteje seštevek krogov dveh tarč.

Od novembra 2023 do konca marca 2024 je v našem združenju potekala že 5. strelska liga. Udeležilo se je je devet naših članov. Zmagovalec Zimske strelske lige OZSČ Hrastnik je s 716 krogi postal Jani Žitnik, Franci Grom je s 713 krogi zasedel drugo mesto in Gregor Koritnik tretje s 712 krogi. Vsi sodelujoči v strelski ligi bodo dobili spominski znak, najboljši trije pa medalje, ki bodo podeljene v juniju, ko bo naše združenje organiziralo VI. kolo Mednarodne strelske lige Alpe – Adria.

Rudi Senčar in Jani Zore

Foto: arhiv OZSČ Hrastnik


 

Isti avtor