V šolskem letu 2018/19 so se zasavske dijakinje in dijaki poleg rednega pouka udeleževali različnih tekmovanj, kjer so vse leto nizali lepe uspehe. V julijski številki Savusa objavljamo imena dijakinj in dijakov, ki so na državni ravni osvojili priznanje. Podatke so nam prijazno poslali iz vodstev srednjih šol.

 

Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje

Zgodovina – zlato priznanje: Urška Ostrožnik

Matematika – zlato priznanje: Patrik Kušter; srebrno priznanje: Ajda Pevc, Nika Špajzer, Jon Koren, Matej Pevc

Astronomija – srebrno priznanje: Danijel Iuliano, Patrik Kušter

Nemščina – zlato priznanje: Ilhana Smajlović

Znanje o sladkorni bolezni – srebrno priznanje: Nika Špajzer

Mednarodni debatni turnir (Češka) – zmaga v konkurenci mlajših ekip: Janez Nemec, Jure Grošelj in Nejc Škoberne; odlično drugo mesto v kategoriji mlajših govorcev posamezno: Nejc Škoberne

ZOTK Slovenije – Zveza za tehnično kulturo Slovenije – srebrno priznanje: Nina Naprudnik, Nika Špajzer

 

Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje

Tekmovanje Piko (risanje projekcij in kotiranje) – zlato priznanje: Rok Štrovs; bronasto priznanje: Matej Vozelj, Janez Pograjc

Audaxov nagradni natečaj dijaških prispevkov CREO 2019 – nagrada Mladi up: Matej Vozelj

Program Moje podjetje – tretje mesto v kategoriji izvirnega slovenskega izdelka: dijaki 2.b

Tekmovanje računalniških šol – Denis Funkel, Miha Krajnc

Slovenščina (Cankarjevo priznanje) – srebrno in bronasto priznanje: Nika Bajda, Filip Vetršek

Mednarodni matematični kenguru – zlato priznanje: Anja Laharnar; bronasta priznanja: Eva Poglajen, Matic Firm, Belmin Muratović, Luka Hribar, Urh Drnovšek, Ervin Salkić, Alen Dijedović, Nika Bajda, Emir Keserović, Janez Pograjc, Maj Šušteršič, Jon Tavčar, Žiga Košir, Nik Jukič, Žan Juvan, Patrik Kolobarič, Matic Možic, Aljaž Roglič, Klemen Šuštar

Tekmovanja ACM v znanju računalništva – M3. nagrada v 2. težavnostni kategoriji: Miha Krajnc; srebrno priznanje: Anja Laharnar, Klemen Šuštar, Žan Koren Kern; bronasto priznanje: Anja Laharnar, Klemen Šuštar, Žan Koren Kern, Miha Krajnc (2. težavnostna kategorija)

ACM računalniško tekmovanje Bober: Tilen Medved, Anže Novak, Jaka Schmit, Maj Šušteršič, Timotej Božič, Anže Judež, Anja Laharnar, Oskar Majcen, Gašper Podbregar, Žan Koren Kern

 

Srednja šola Zagorje

65. gostinsko turistični zbor Slovenije – bronasto priznanje: Domen Zupanc, Viktorija Zupan, Sandi Grošič

Tekmovanje društva pljučnih in alergijskih bolnikov (likovni natečaj) – priznanje za sodelovanje: Dolores Hauptman

Ekokviz – zlato priznanje: Aljana Smajlović

MEPI (mednarodno priznanje za mlade) – bronasto priznanje: Tina Žibert

Ekonomija – srebrna medalja: Mateja Odlazek; bronasta medalja: Katja Drnovšek, Maja Drnovšek

Tekmovanje srednjih zdravstvenih šol (priznanje Angele Boškin) – bronasto priznanje: Nastja Planinc, Aljana Smajlović

Tekmovanje v tehniki prodaje – zlato priznanje: Ela Derviševič; srebrno priznanje: Laura Kmetič, Samira Dedić, Mojca Anžlovar, Klara Urbanija

Mednarodni festival Več znanja za več turizma (turistična tržnica) – priznanje za sodelovanje: Katja Drnovšek, Maja Drnovšek, Rebeka Smrekar, Mateja Odlazek, Viktorija Zupan

Tekmovanje iz finančne pismenosti – priznanje za sodelovanje: Igor Markovič, Ula Sotenšek, Simon Okoren

Program Moje podjetje – priznanje za sodelovanje: Suzana Podlesnik, Tjaša Dolšina, Medina Keserović, Nina Murko, Tjaša Hribar

Tekmovanje učnih podjetij – priznanje za sodelovanje: 5.c

 

Gimnazija Litija

Ekokviz – zlato priznanje: Žana Grabnar

Slovenščina (Cankarjevo priznanje) – zlato priznanje: Ana Lavrin, Ema Pikelj

Kemija (Preglova plaketa) – zlato priznanje: Matej Perc; srebrno priznanje: Ema Pikelj

Festival znanosti Narava, človek in eksperimenti – predstavitev fizikalnega projekta GimLit Fortress: Nina Jelen, Jakob Sirk, Gala Pregel, Nik Vozelj (vsi so se uvrstili na mednarodni festival Science on Stage)

Znanje o sladkorni bolezni – zlato priznanje: Gaja Starc

Zgodovina – zlato priznanje: Patricija Cirar

MD

Foto: arhiv Savus