Šobot v Radečah
Caffe Galerija v Radečah gosti zagorskega fotografa Vukašina Šobota. Malce provokativna razstava fotografij z naslovom De Profundis je od 10. maja dalje na ogled v radeški Caffe Galeriji.
Cikel portretov, ki imajo za skupni imenovalec cigareto in cigaretni dim, prikazuje znane Slovence in Zasavčane v elementu, ki ga sodobna družba ne odobrava preveč.
Fotograf Vukašin Šobot je uspel ujeti trenutke posameznikov v stanju, ki je lasten samo kadilcem. Za prepričljivejše portrete je izbral kvadratni format, s katerim želi še dodatno poudariti posameznikovo osebnost. Fotografije so brez okvirjev, saj, kot pravi avtor, posameznikove odločitve ne moreš omejiti, prav tako tudi cigaretni dim vedno najde špranjo, ki ga zadržuje.
Razstava si je možno ogledati do prvih dni v juniju.
Savus
Foto: Smiljan Keršnik