Darko Jorgić je na turnirju serije WTT v Singapurju v drugem krogu turnirja, na katerem sodelujejo vsi najboljši igralci sveta, doživel neprijeten poraz proti Indjcu Sharathu Kamalu Achanti.
Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić, ki je trenutno 13. igralec na svetovni lestvici, je dvoboj z 41-letnim Indijcem Sharathom Kamalom Achantijem izgubil z 1:3. Indijec, ki zaseda 88. mesto na svetovni lestvici, je že prej v zadnjem kolu kvalifikacij izločil drugega Slovenca na turnirju Denija Kožula. V prvem krogu je Jorgić premagal Poljaka Macieja Kubika s 3:0.
Hrastničan se je z Ahantijem pomeril drugič v karieri. Prvič je zmagal, tokrat ni šlo. Dobil je sicer prvi niz, vendar je Indijec izenačil na 1:1. V naslednjih dveh nizih je bil rezultat tesen, vendar v korist Darkovega nasprotnika, ki se je tako uvrstil v tretji krog turnirja Smash v Singapurju. Jorgić pa bo novo priložnost iskal na naslednjem turnirju svetovne serije.
Savus
Foto: arhiv Savus