V torek, 4. februarja, ob 19. uri zvečer bomo v Delavskem domu Zagorje pripravili prireditev Zasavc leta 2024. Na njej bomo proglasili Zasavko in Zasavca leta 2024. V obeh konkurencah se za naziv potegujejo trije. Za Zasavko leta glasujejo člani Akademije Zasavc leta. Predstavljamo tretjo nominiranko za Zasavko leta Eleonoro Kramar z obrazložitvijo Akademije Zasavc leta.
Eleonora Kramar
je prejela februarja 2024 zagorsko plaketo dr. Slavka Gruma za uspešno desetletno vodenje Slikarske kolonije Izlake-Zagorje. Znala je ohraniti veliko in pomembno vlogo druženja slikarjev v občini Zagorje v slovenskem in svetovnem likovnem svetu. Z velikim posluhom za likovno ustvarjanje, dobrim vodenjem in čutom za organizacijo tako velikega, pa vendar v velikih ozirih tudi intimnega druženja umetnikov, ki prihajajo iz Slovenije in z vsega sveta, je uspela ohraniti kolonijo na najvišjem nivoju tovrstnih likovnih dogodkov. Eleonora Kramar je tudi odlična ekonomistka, ki je dolga leta opravljala odgovorne funkcije v podjetju Eti Izlake.
Prireditev Zasavc leta 2024
V torek, 4. februarja, ob 19. uri ste vljudno vabljeni na prireditev Zasavc leta v Delavski dom Zagorje. Proglasili bomo Zasavko in Zasavca leta 2024, še prej predstavili nominiranke (Maja Gerčer, Alenka Knez, Eleonora Kramar) in nominirance (Timotej Funkel, Simon Las, Jure Tori). Kulturni program: harmonikar in komponist Jure Tori in pevka Nika Zore. Slavnostna govornika: Zasavka leta 2023 dr. Špela Režun in Zasavc leta 2023 dr. Uroš Ocepek. Vstop je prost, po prireditvi vabljeni še na klepet v stekleno dvorano Delavskega doma Zagorje.
Savus
Foto: osebni arhiv