V samozaložbi je izšla nova, že deseta knjiga Igorja Gošteta Zamegljeni čas, s podnaslovom Mojemu Kisovcu, mojemu Zasavju, moji Sloveniji, mojim. Naslovnica je delo slikarke Severine Trošt Šprogar.
Igor Gošte (1964) je oče hčerke in sina ter dedek vnukinje in treh vnukov. Dolga leta je bil odgovorni urednik televizije ETV. Zadnja leta snema oddaje za GTV, za druge lokalne televizije in spletne portale, je redni sodelavec tednika Reporter, kolumnist dnevnika Večer, spletnih portalov Slovenec in Javnost. Za svoje delovanje na področju kulture in družbenega življenja je prejel dve občinski nagradi: Grumovo priznanje in Srebrno plaketo občine Zagorje ob Savi. Prejel je tudi spominsko veteransko medaljo ob 30. obletnici samostojne in neodvisne Slovenije ter nekaj priznanj za organizacijo humanitarnih projektov. O svoji novi knjigi je zapisal: »Pred vami je zgodba o ne tako davnih časih, ki so ostali zapisani v naših spominih. Zgodbe romana Zamegljeni čas se odvijajo skozi prizmo športa. A to ni roman o športu, je roman o načinu življenja knapovskih otrok, ki je bil v marsičem drugačen od današnjega, ki nam ga krojijo pametni telefoni, tablice in namišljeni virtualni svet.«
V spremni besedi v knjigi je novinar tednika Reporter Nenad Glücks zapisal: »Večina nas ponotranji pretirano romantično podobo svoje mladosti, a vseeno se tisti časi sedemdesetih in osemdesetih let prejšnjega stoletja z vidika življenja najstnikov zdijo pristnejši, bolj polni od današnjih. Bili so tudi časi romantike v živo, ne fiktivne prek zaslona mobilnih telefonov.«
Knjigo je z naslednjimi besedami pospremila tudi Mateja Kilar iz spletne knjigarne Mojaknjiga.si: »Če imate slab dan ali potrebujete odklop od vsakdanjih skrbi, vzemite v roke Igorjevo knjigo. Se vam mogoče toži po časih, ki jih več ni, po preživljanju prostega časa v naravi? Knjiga vas popelje v otroštvo, ko so bile stvari še enostavne. Je zabavna, velikokrat sem se zraven iz srca nasmejala, včasih pa tudi zmajevala z glavo nad iznajdljivostjo in »lumparijami« , ki so jih zganjali bajerski otroci.«
»Spomine si lahko zamislimo kot nevidno tkanino, kot lahen, svež, komaj zaznan veter, ki nas prijazno ovije, poboža, prebudi in osveži. Z nostalgijo nas opomnijo, da so učbenik življenja, nevidna knjiga, ki je skupaj z nepregledno razstavo slik in občutij podarjena v osebno zaznavo kot lastna vsakemu od nas. Igor nas je s svojim novim literarnim delom zopet spomnil na to,« pa je zapisala slikarka in avtorica naslovnice Severina Trošt Šprogar.
Igor Gošte je doslej izdal naslednje knjige: Svetla tema (2003), Obara (2005), Ogovarjanje tišine (soavtor, 2007), Sledi korakov (2011), Prebujanje (2012), Čebelje dogodivščine (2013), Otroci knapov (2015), Pravljice o živalih (2017) in V zakulisju (2020).
Savus
Foto: osebni arhiv