V šolskem letu 2021/22 so se zasavske osnovne šole udeležile več različnih državnih tekmovanj kot v preteklih dveh letih, a še vedno ne toliko kot v letih pred ukrepi za zajezovanje koronavirusa. Zasavski osnovnošolci so se ponovno izkazali in osvajali uspehe na različnih področjih. Objavljamo imena učencev z zlatimi in srebrnimi priznanji v šolskem letu 2021722.


OŠ narodnega heroja Rajka Hrastnik

Slovenščina – srebrno Cankarjevo priznanje: Ema Kumar

Matematika – srebrno Vegovo priznanje: Jurij Bedenik

Razvedrilna matematika – zlato priznanje: Benjamin Vretič

Vesela šola – zlato priznanje: Lovro Jesenšek

Športno tekmovanje – 1. mesto v atletiki: Harun Buljugič

Tekmovanje z mobilnimi roboti (RoboCup Junior – reševanje): Amina Šučurović, Nika Dulić, Anže Gorenc, Taja Hočevar, Neja Obrez Vodišek


OŠ Trbovlje

Matematika – srebrno priznanje: Ožbej Drobnič, Nejc Sirše

Angleščina – srebrno priznanje: Ajda Glavač

Eko novinarstvo Zeleno pero – srebrno priznanje: Vasja Čede Bohorč, Tajda Medvešek

Likovni natečaj Jaz umetnik – zlato priznanje: Hana Guna

Diamantno priznanje Kenguru: Ajda Glavač


OŠ Tončke Čeč Trbovlje

Logika – zlato priznanje: Maša Neja Golob

Astronomija – zlato priznanje: Tilen Kočar

Turizmu pomaga lastna glava – zlato priznanje: Ula Povh, Lea Kočar, Zoja Lipovšek, Maja Pušnik, Maša Neja Golob, Ana Neža Detela, Hana Ćosić, Lara Hočevar

Tekmovanje Matemček – zlato priznanje: Zarja Ahac, Naya Dimec, srebrno priznanje: Benjamin Regancin, Matija Vidmar, Yvone Dimec, Maša Neja Golob

Matematika – zlato Vegovo priznanje – Kenguru: Vasja Peitl, Maša Neja Golob

Razvedrilna matematika – srebrno priznanje: Maša Neja Golob

Vesela šola – srebrno priznanje: Lara Trebušak

Ekokviz – Brina Jež


OŠ Ivana Cankarja Trbovlje

Slovenščina – srebrno priznanje: Maša Gospodarič

Zlati bralci: Maša Gospodarič, Tosja Jager, Nina Murn Blažić, Anuša Nučič Ledinek, Nik Perme, Tinkara Starina, Klara Zelič, Taj Zupančič

Mednarodni matematični kenguru: Raphael Garantini Balsa, David Bukovec in Marko Pavelšek

Nemška bralna značka – zlato priznanje: Nika Branda, Kaja Flere, Hana Hribar, Katarina Novak, Lucija Smodiš, Izak Šekerić, Zala Učakar, Gabriela Živko, Klara Zoja Zelenšek, Deja Jerman, Jaka Ovnik, Katarina Vezovišek, Lučka Hvala, Emil Vrebac, Amar Vehabović, Tosja Jager; srebrno priznanje: Lea Smajić, Ajda Javorič Kerin, Tijana Kusić, Jaka Kravogel, Gaber Kravogel, Dajra Hodžić, Teja Žagar, Patricija Kresnik, Tarik Muslija, Aljaž Hvala


OŠ Ivana Skvarče Zagorje ob Savi

Računalniško tekmovanje Bober – zlato priznanje: Nace Deželak

Stefanovo priznanje (fizika) – zlato priznanje: Nace Deželak, srebrno priznanje: Domen Lebeničnik, Nik Bregar

Diamantni kenguru (matematika): Nace Deželak

Geografija – zlato priznanje: Domen Lebeničnik

Ekokviz – srebrno priznanje: Žan Lukman

Biologija za Proteusovo priznanje – srebrno priznanje: Peter Stražar

Angleščina – srebrno priznanje: Hana Cilenšek

Državno tekmovanje iz atletike – 2. mesto v teku na 1000 m: Žiga Brinjevec

Zlati bralci (učenci, ki so 9 let osvojili bralno značko): Lan Glažar, Eva Jurečič, Jošt in Jerca Meško, Anja Kovač, Matevž Bren, Lea Celestina, Domen Lebeničnik, Sara Magdič, Ela Senčar, Gašper Vovk, Martina Zimšek, Nace Deželak, Adna Hajrić, Miha Kovač, Nuša Petek, Nika Skubic, Kevin Škiljan.


OŠ Toneta Okrogarja Zagorje ob Savi

Logična pošast – zlato priznanje: Luka Vincek, Ronja Alauf, Filip Ostrožnik, srebrno priznanje: Anej Razboršek

Logika – srebrno priznanje: Tjaša Ocvirk

Računalniško tekmovanje Bober – srebrno priznanje: Luka Vincek

Razvedrilna matematika – srebrno priznanje: Luka Vincek

Tehnologija – srebrno priznanje: Ana Celec

Slovenščina – srebrno Cankarjevo priznanje: Eli Drnovšek, Zala Zupančič

Zlati bralci: Filip Košič, Gašper Rink, Nastja Čebela, Lana Drnovšek, Tia Drobež, Vid Jerman, Nana Ocepek, Nejc Ostrožnik, Miha Vozelj, Ana Celec, Sheila Omerhodžić, Zala Zupančič


OŠ Ivana Kavčiča Izlake

Slovenščina – srebrno Cankarjevo priznanje: Jaka Grbec, Brigita Lavrač

Biologija – srebrno priznanje Proteus: Beti Martinčič

Sladkorna bolezen – srebrno priznanje: Anamarija Zupančič

Nemščina – zlato priznanje: Neža Redl Kolar

Fizika – zlato priznanje: Jurij Guna

Logika – srebrno priznanje: Brigita Lavrač

Likovni natečaj – Bodi umetnik, igraj se z mano: Valeria Felician, Jošt Lebar

Glasbena olimpiada – srebrno priznanje: Benjamin Rotar

Državno prvenstvo v atletiki – 1.mesto: Lara Maksim Bedrač


OŠ dr. Slavko Grum

Poletne državne igre Spe[1]cialne olimpijade Slovenije, elementi košarke – 1. mesto: Jon Rome, 2. mesto: Anja Marn

 


Savus