Ob svetovnem dnevu preprečevanja samomora naj bi v javnosti še bolj aktivno pozivali k preprečevanju samomora ter ob tem izpostavljali krepitev varovalnih dejavnikov. Predvsem pa vzbujali upanje, s čimer bi čim več ljudi odvrnili od tega, da storijo samomor.
Samomorilnost in samomorilne misli so v Sloveniji še prepogosto tabu tema. A število samomorov narašča. Leta 2000 je samomor napravilo 588 ljudi, nato se je zaznal padec, a po letu 2010 število ponovno narašča. Leta 2013 je svoje življenje s samomorom končalo 448 Slovencev.
Strokovnjaki opozarjajo, da posamezniki s samomorilskimi težnjami po navadi sami ne iščejo pomoči, zato morajo biti na znake pozorni pedagogi, andragogi in tudi bližnji. S primernim pristopom in ozaveščanjem širše množice bi lahko mnogo samomorov preprečili. Vedno je prav, da se zatečemo po pomoč, ko sami ne vidimo izhoda iz nastalih težav. V ta namen delujejo tudi različna društva, ki pomagajo ljudem v stiski.
V masažnem centru Zana verjamejo, da lahko ljudem v stiski pomagajo tudi sprostitveni tretmaji, ki aktivirajo čustvene in psihološke blokade v telesu ali umu. Zato so se odločili, da ob tednu ozaveščanja samomorilskih nagnjenj vsem ljudem v stiski te tretmaje ponudijo brezplačno.
ZT