»Res se zadnje čase veliko govori o terorističnih napadih po svetu. Tudi sam preberem kakšno novico in priznam, da me takšne stvari razžalostijo. Si pa s tem ne belim glave in se ne obremenjujem preveč. Mislim, da tudi ostali ne bi smeli podleči tem dejanjem in bi morali normalno živeti naprej. Ne obremenjujem se niti pri izbiri držav, v katere potujem. Ravno sedaj se odpravljam na evropski pokal v Turčijo. Kar se tiče Slovenije pa menim, da razloga za strah ni. Potrebno je verjeti v dobro in živeti kar se da mirno, brez stresa.«
Domen Dornik, triatlonec iz Trbovelj
»Terorizem ni nov, se je pa iz neke oddaljene grožnje preselil v otipljivejšo evropsko bližino. Strašljiva, nedoumljiva, nečloveška, zavržna dejanja. Zagotovo vplivajo na nas, tudi če si tega nočemo priznati. Zato si želim, da se v nas ne bi zalezel strah, ki bi nas omrtvičil in začel spreminjati ali celo usmerjati naš način življenja. In ker v resnici lahko vplivamo samo na lastna dejanja, je še kako pomembno, kakšen je naš odnos do vseh mnogih različnih vsakodnevnih oblik nasilja, tolikokrat zakritih z navidezno prijaznostjo, nasmehom, položajem, statusom … Dogaja se med nami vsemi, danes, zdaj, tu… To nasilje mene pač mnogo bolj skrbi kot terorizem.«
Marjetka Bizjak, ravnateljica STPŠ Trbovlje
»Res grozno, kaj se dogaja po svetu. Kljub vsemu mislim, da je Slovenija precej varna država in menim, da bo tako tudi ostalo, ker smo precej majhni in politično manj pomembni, kar je v tem primeru prednost. Glede previdnosti pri izbiri destinacij pa mislim, da vselej po kakšnem tako odmevnem dogodku poostrijo varnostne ukrepe, čez nekaj mesecev pa se vse vrne v stare tire. Mislim, da bomo s solidarnostjo in strpnostjo prebrodili tudi to krizo in pokazali, da se ne pustimo tako zlahka prestrašiti.«
Aljoša Frelih, absolvent medicine in član medicinske odprave v Ugando
»Kar nekaj časa nisem hotela verjeti, da strašni dogodki po svetu niso naključna dejanja, temveč načrtno širjenje strahu, pri čemer se žrtve ne izbirajo. Nikoli si nisem zamišljala, da je kaj takega sploh mogoče. Pri izbiri počitniških destinacij smo postali previdnejši, še zlasti kar se tiče Turčije, Tunizije, Egipta. To potrjujejo tudi povečani prometni tokovi v posameznih drugih državah. Ni pa nobenega pravila kje, kdaj, v kakšni obliki se napadi zgodijo, tako da tudi Slovenija ne more biti izvzeta. Močno pa upam, da bo prevladal razum.«
Majda Krošlin, direktorica Forsteka, Dol pri Hrastniku
“Da se na dopust namesto v Hurgado odpravimo na Lošinj, je majhna cena za dejstvo, da živimo v svetu, kjer vsake tri sekunde umre otrok zaradi preprostih zdravstvenih vzrokov, ki jih je mogoče preprečiti. Težnje po ustvarjanju vedno večjih dobičkov se kažejo v rastočem številu kriznih območij po svetu, kjer se prepletajo notranji interesi z interesi najvplivnejših držav sveta. Posledice teh konfliktov so nam znane le, ko pade vrednost kakšne delnice ali se nam morebiti prikažejo pred prag. Že dolgo je tega, odkar je svet postal globalna vas, zato dogodki, ki se odvijejo na drugi strani sveta, vplivajo tudi na naša življenja. Slovenija je del zahodnega sveta, vendar nepomemben igralec, zato je po mojem mnenju tveganje za napade nizko. Če me je česa strah, me je tega, da se naša ustaljena prepričanja, oziroma stereotipi, poglabljajo, naša stališča pa postajajo vse bolj nasilna in radikalna. A ostajam optimist, verjamem da dokler lahko prepoznamo dobro v drugih, se nimamo ničesar bati.«
Marko Pavlovič, direktor MC Zagorje ob Savi