Po več letih načrtovanj so danes na Leši v Hrastniku položili temeljni kamen za nov Dom starejših Hrastnik. Na Občini Hrastnik so zadovoljni, da je sodelovanje pristojnih ministrstev, Doma starejših in lokalne skupnosti pričelo rojevati sadove.
Danes je minister za solidarno prihodnost Simon Maljevac skupaj z direktorjem Doma starejših Hrastnik Borutom Vidmarjem, predstavnikom podjetja Rudis Samom Krežetom in županom Markom Funklom ob asistenci ministrice za kulturo Aste Vrečko na gradbišču novega doma starejših na Leši v Hrastniku položil temeljni kamen. Govorniki na svečanosti so poudarili, da gre za sodoben nov objekt, ki bo pomembno nadgradil bivanje in oskrbo starejših občanov, saj se bo lahko primerjal z najboljšimi v državi.
Investicija gradnje novega doma, ki bo ponujal sodobne namestitve za 150 do 165 oskrbovancev, bo vredna dobih 13 milijonov evrov. Gradnja bo zaključena in uporabno dovoljenje pridobljeno do konca leta 2027, zatem pa bo lahko pričel sprejemati prve oskrbovance.
Savus
Foto: MP in Občina Hrastnik
Video: MP




