Tudi Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov, ki je, skupaj z Zvezo tabornikov Slovenije – nacionalno skavtsko organizacijo, Zvezo bratovščin odraslih katoliških skavtinj in skavtov in Slovensko zamejsko skavtsko organizacijo, nosilec te akcije, je letos plamen sprejelo že petindvajsetič.
Plamen, ki ga vsako leto prižgejo v votlini Jezusovega rojstva, so 12. decembra pripeljali na Dunaj, kjer so ga sprejeli predstavniki iz več kot 20 evropskih držav. Naslednji dan, 13. decembra, so plamen za župnije Ljubljanske nadškofije prejeli v Domžalah. Skavti so plamen v teh dneh prinesli tudi predsedniku vlade, predsedniku države, predsedniku državnega zbora in še nekaterim drugim državnim institucijam; včeraj je ta luč prišla tudi v Zagorje.
Akcija ima dobrodelno noto – zbrani prostovoljni prispevki bodo namenjeni otrokom in mladostnikom iz socialno šibkejših družin; radi bi jim namreč omogočili počitnice na snegu.
Luč miru iz Betlehema bo tudi letos svetila v mnogih slovenskih domovih – naj njen plamen zagori tudi v srcih ljudi.
Joža Sotenšek