nedelja, 5 julija, 2026

Iz te kategorije

Ponarejali so denar

Minuli teden so se zasavski policisti ukvarjali z osmimi prometnimi nesrečami, dvakrat so posredovali zaradi kršenja javnega reda in miru. Med drugim so obravnavali še spletno goljufijo, dve grožnji, vlom v vozilo, tatvino, ponarejanje denarja in vožnjo brez vozniške.


PP Hrastnik

V ponedeljek zjutraj so policiste obvestili, da naj bi v Hrastniku obležala oseba. Na kraju niso ugotovili kršitve.

V torek okoli 21. ure se je v Zagorju ob Savi pri odcepu za Podkum zgodila prometna nesreča, v kateri sta bila udeležena voznika osebnih vozil. Preizkus alkoholiziranosti s povzročiteljem je pokazal rezultat 0,77 mg/l alkohola v izdihanem zraku. Do prometne nesreče je prišlo zaradi vožnje pod vplivom alkohola in izsiljevanja prednosti v križišču. Povzročitelju so odvzeli vozniško dovoljenje in prepovedali nadaljnjo vožnjo. Voznik in sopotnica v drugem vozilu sta bila v nesreči lažje poškodovana.

V sredo so opravili postopek z voznikom osebnega vozila brez vozniškega dovoljenja. Vozilo so mu zasegli. Policisti vodijo prekrškovni postopek.

V četrtek so obravnavali kaznivo dejanje grožnje.

Obravnavali so poskus vloma v vozilo.

Zvečer so jih obvestili o kršitvi javnega reda in miru, poslušanju glasne glasbe. Na kraju kršitev ni bila ugotovljena.

V petek zjutraj so obravnavali povoženje divjadi. Policisti so ob izpolnjenih pogojih odstopili od ogleda kraja prometne nesreče.


PP Zagorje ob Savi

Obravnavali so prometno nesrečo s pobegom na območju Kisovca.

Obravnavali so kaznivo dejanje lahke telesne poškodbe.

Obravnavali so kaznivo dejanje grožnje.

V sredo okoli 15. ure se je v Zagorju ob Savi zgodila prometna nesreča, v kateri sta bila udeležena voznika osebnih vozil. Do prometne nesreče prišlo zaradi izsiljevanja prednosti v križišču voznika osebnega vozila. Oba voznika sta se v nesreči lažje poškodovala. Policisti vodijo prekrškovni postopek.

Obravnavali so prometno nesrečo s pobegom na parkirišču v Trbovljah. Povzročitelju, ki se je kasneje vrnil na kraj, so odredili preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal rezultat 0,86 mg/l alkohola v izdihanem zraku. Vozniku so začasno odvzeli vozniško dovoljenje in prepovedali nadaljnjo vožnjo. Policisti vodijo prekrškovni postopek.

V četrtek so obravnavali dve prometni nesreči z majhnimi poškodbami na udeleženih vozili na območju Zagorja ob Savi in Moravč. V obeh primerih so policisti preverili pogoje za udeležbo v prometu in udeležencem izdali obvestilo o odstopu.


PP Litija

V ponedeljek zjutraj so obravnavali povoženje divjadi. Policisti so ob izpolnjenih pogojih odstopili od ogleda kraja prometne nesreče.

Obravnavali so kršitev javnega reda in miru.

Obravnavali so kaznivo dejanje tatvine.

V torek si obravnavali kaznivo dejanje ponarejanje denarja.

Obravnavali so spletno goljufijo.


Savus

Foto: arhiv Savus


 

Previous article
Next article

Isti avtor