V Steklarni Hrastnik postopna stabilizacija poslovanja, zvišanje osebnih prejemkov zaposlenih in napoved ponovnega polnega zagona proizvodnje.
Od druge polovice leta 2023 so bile razmere v evropski steklarski industriji zaradi ohlajanja svetovnega gospodarstva in potrošniških indeksov negotove, z letošnjim letom pa se razmere na trgu postopno stabilizirajo.
Rast naročil
V Steklarni Hrastnik, članici Vaider Group, že zaznavajo postopno rast naročil in temu primerno prilagajajo obseg proizvodnje in poslovanje. Predvidoma aprila letos naj bi spet začeli s polnim obsegom proizvodnje v poslovni enoti Vitrum, »V družbi so sprejeli številne ukrepe s področja plač in drugih osebnih prejemkov zaposlenih, odpravljajo pa tudi ukrep začasnega čakanja na delo, sprejet ob koncu decembra lanskega leta,« so zapisali v izjavi za javnost.
Dva tisoč evrov letnega regresa
Izvršni direktor Steklarne Hrastnik Matevž Fazarinc pravi: »Med ukrepe dviga osebnih prejemkov zaposlenih sodi izplačilo letnega regresa v višini 2.000 evrov že v mesecu aprilu, izplačilo nekaterih novih dodatkov k plačam ter dvig osnovnih plač za proizvodne delavce, ki so večinoma vključeni v štiriizmensko delo.«
Dvig plač
Prav tako v družbi načrtujejo dvig začetnih plač za nove zaposlene v proizvodnji, s čimer želijo privabiti nove sodelavce oz. spodbujati prekvalifikacije na zahtevnejša delovna mesta.
»Steklarna Hrastnik je močno izvozno naravnano podjetje, zato se moramo toliko bolj prilagajati svetovnim gospodarskim razmeram. Veseli smo, da smo z agilnimi in hitrimi ukrepi v neugodnih tržnih razmerah uspeli poslovati razmeroma stabilno ter lahko posledično danes sodelavkam in sodelavcem ponudimo dodatne finančne ugodnosti. Poleg tega še naprej intenzivno razvijamo projekte, povezane s prekvalifikacijami, pridobivanjem novega znanja in vlaganja v zaposlene, saj razvojni in strateški projekti Steklarne Hrastnik ostajajo na lokaciji v Hrastniku,« je poudaril generalni direktor Steklarne Hrastnik in Vaider Group Peter Čas.
Naložbe
Letos v Steklarni Hrastnik načrtujejo za okrog 7 milijonov evrov naložb, v prvi vrsti v avtomatizacijo proizvodnih procesov, redno investicijsko vzdrževanje in posodabljanje opreme ter naložbe v informacijske tehnologije.
Savus
Foto: arhiv Savus