Mislim, da bi morali ob svetovnem dnevu knjige posebej promovirati branje med mladimi, kajti s prihodom interneta je zanimanje za branje kar usahnilo. Tudi sam opažam, da je z vsakdanjo uporabo interneta knjiga dobra prijateljica samo v dolgih zimskih večerih ali na dopustu. Svetovni dan knjige naj bo vsem nam spodbuda za ohranjanje knjige kot orožja za pridobivanje novih znanj, in opomin, kako pomembno je branje za človeški razvoj.«
Strokovno literaturo imam večino na internetu, nisem pa pristaš elektronskih knjig, kajti knjiga ima svoj vonj, svoj poseben slog in večkrat se zavem, da knjigo pobožam, preden jo odprem. Če bi bilo mogoče, bi imela doma celo knjižnico, kajti zbiram knjige in jih odnesem domov, če je to le mogoče.«
Trenutno je na moji nočni omarici knjiga z malce grdim naslovom, a z lepim sporočilom: The subtle art of not giving a f*ck oziroma po slovensko Dol mi visi. Sporočilo knjige je v glavnem to, da ni treba biti vedno pozitiven, ampak je za lastno srečo dobro sprejeti dejstvo, da smo včasih pač negativno razpoloženi in s tem ni nič narobe. Sem tudi velika ljubiteljica avdio knjig. Ker sem zelo ustvarjalen človek, mi je včasih prav super, da si lahko na računalniku »prižgem« knjigo in poslušam, medtem pa nakvačkam kakšno kapo ali izdelujem darilo za najbližje.
Čeprav sem velika ljubiteljica knjig, si nove knjige nisem kupila že več let. Zakaj le? Knjižnice v moji bližini so bogato založene, poleg tega pa tisk porablja naravne vire in energijo in spodbujanju tega se izogibam, kjer se le lahko. Seveda se mi kakšna knjiga kdaj usede v srce in vem, da jo bom želela prebrati večkrat. V tem primeru pogledam na splet ali v Zmajevo luknjo (bukvarno na Dolu), če lahko dobim rabljeno – in v večini primerov tudi jo. Ker še študiram, seveda prebiram tudi študijsko literaturo, a se trudim to omejiti na minimum.«