sreda, 15 januarja, 2025

Iz te kategorije

Jamatlonci se že veselijo

Začenja se Zimski jamatlon 2024, ki je že 19. prireditev Jamatlon zapovrstjo. Tokrat se bo v jamo podalo 162 jamatlonk in jamatloncev v 44 ekipah, na start čaka tudi že prva udeleženka iz Afrike v zgodovini te prireditve.

Jamatlonce čaka približno 5 km dolg tek ali hoja po rudniških rovih globoko pod Zasavjem. Premagati bodo morali številne ovire, pričakal pa jih bo tudi rudniški škrat Perkmandeljc.

Kaj se bo dogajalo?

Zbor udeležencev je bil v Kompreshausu v Hrastniku. Po prijavi in skupnem pozdravu bodo jamatlonci odšli z avtobusi v Trbovlje, kjer se bodo na Ajnzerju spustili v jamo in po rudniških rovih prišli na svetlo v Hrastniku po Barbara rovu. Tam jih čakata met bata škornja rikverc v kuolmkišto in knapovska malca, mrzlo soboto pa bodo s svojim nastopom še polepšali Andreja Zlatnar, Jure Jahn in Ema Čop.

Savus

Foto: arhiv Savus


 

Isti avtor