četrtek, 23 januarja, 2025

Iz te kategorije

Istra v očeh Žive Agrež

Sinoči so v galeriji Delavskeag doma Hrastnik svečano odprli razstavo slik slikarke Žive Agrež z naslovom Istra – ostanki časa. Slikarka je na ogled postavila 19 likovnih del v akrilni tehniki slikanja na platno. Otvoritev pa so popestrile učenke Glasbene šole Hrastnik s svojim glasbenim programom.
Slikarko in njeno umetniško pot je v uvodnih besedah predstavila Lilijana Oplotnik, nato pa je ustvarjalka spregovorila o svojem delu in o tem, kaj jo je vzpodbudilo, da je izbrala prav Istro za motiv svojega opusa. Ali kot je zapisano v predstavitveni zloženki, priloženi k vabilu na razstavo: »Na slikah, s katerimi Živa Agrež slika podobe Istre, ni treba pravilnih arhitekturnih oblik ali zakonitosti perspektive temveč samosvoja njej lastna kompozicija, ki utelesi duha stoletij oziroma tistega, kar je od stoletij še ostalo.«

Cikel slik Istra –ostanki časa je njen tretji cikel slik. Pred njo sta nastala še cikla Svetloba in barve Toskane in Slike iz doline Krke.

Razstava bo na ogled do 25. marca od 17. do 19. ure.

 Milko Plahuta

Isti avtor