nedelja, 8 septembra, 2024

Iz te kategorije

GŠ Zagorje – brez težav s kadri

Ob začetku šolskega leta smo pripravili pregled, kaj je novega na zasavskih srednjih in osnovnih šolah ter vrtcih in glasbenih šolah v novem šolskem letu. Danes je na vrsti Glasbena šola Zagorje, odgovore na vprašanja nam je prijazno poslala ravnateljica Metka Podpečan.

Ali ste med počitnicami opravili kakšna naložbena oziroma vzdrževalna dela v svojih šolskih objektih? Katera, kakšna je vrednost?

Opravili smo redna vzdrževalna dela ter dokupili še nekaj pohištva v garderobi in v pisarni računovodkinje. Vrednost slednjega je bila 2.700 evrov, ostala dela so bila opravljena še v garancijskem roku.

Koliko učencev bo v letošnjem šolskem letu obiskovalo vašo šolo in koliko se jih je na novo odločilo za obisk glasbene šole?

Letošnje šolsko leto bo GŠ Zagorje ob Savi obiskovalo 386 učencev, od tega 95 na novo vpisanih.

Koliko in katere inštrumente poučujete na vaši glasbeni šoli? Imate tudi kakšne dodatne programe (balet, različni orkestri)?

Predmeti v programu glasbo so: flavta, harmonika, diatonična harmonika, kitara, klarinet, klavir, kljunasta flavta, petje, pozavna, rog, saksofon, tolkala, trobenta, tuba, viola, violina in violončelo.

Predmeti v programu ples so balet, predšolska plesna vzgoja in plesna pripravnica.

Skupinski pouk zajema predmete: predšolska glasbena vzgoja, glasbena pripravnica, nauk o glasbi, solfeggio in komorna igra

Na šoli delujejo naslednji orkestri: godalni orkester, mali godalni orkester, orkester flavt, orkester harmonik, orkester kitar, orkester klarinetov in mladinski pihalni orkester. Otroci pojejo v dveh zborih (Otroški pevski zbor CiciDO in Mladinski pevski zbor Medeja).

Ali so programi zapolnjeni, ali je še možen vpis, in za katere inštrumente?

Vpisnih mest nimamo več, saj so vsa bila zapolnjena že v junijskem vpisnem roku.

Imate v letošnjem šolskem letu v načrtu kakšne večje dejavnosti, povezane s šolo (morda obletnice, prireditve, sodelovanje s širšo skupnostjo itn.)?

Tako kot že nekaj zadnjih let bomo tokom šolskega leta izvedli približno 170 nastopov, koncertov, prireditev, tekmovanj in predstav. Zelo tesno sodelujemo tudi z lokalno skupnostjo, šolami, vrtci, društvi in tudi z delovnimi organizacijami ter podjetji v občini in izven nje. Vedno se z veseljem odzovemo povabilom k sodelovanju in verjamem, da s svojim doprinosom bogatimo kulturni utrip našega mesta.

Kaj pogrešate (morda ureditev kakšnih prostorov, posodobitev, gradnjo česa novega, posodobitev programov itn.), kaj bi radi spremenili, izboljšali?

S pogoji za delo smo izjemno zadovoljni, saj nam novi prostori od leta 2021 nudijo vse, kar potrebujemo za kvalitetno izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela. Nekaj več izzivov imamo le še pri nakupu novih inštrumentov, čemur v zadnjih treh letih posvečamo veliko pozornosti. V bližnji prihodnosti pa si želimo uvesti tudi nekaj novih programov, in sicer jazz ter zabavno glasbo in harfo.

Prav tako smo veseli in hvaležni Občini Zagorje ob Savi za vso podporo, razumevanje in pomoč, kadar koli jo potrebujemo. Zelo korektno in strokovno pa je tudi sodelovanje v Ministrstvom za vzgojo in izobraževanje.

Se boste v letošnjem letu lotili kakšnih večjih vsebinskih projektov, se udeležili tekmovanj, revij?

V našem programu so zabeleženi: 14. Festival flavtistov Slovenije (28. in 29. 9. 2024), Koncert orkestra harmonik (18. 10. 2024), 6. Srečanje godalcev zasavskih glasbenih šol (24. 10. 2024), 41. Inštrumentalna revija zasavskih glasbenih šol (november 2024), Koncert prazničnih melodij (17. 12. 2024), Božično novoletni koncert (22. in 23. 12. 2024), 10. Srečanje pianistov zasavskih glasbenih šol (januar 2025), Koncert orkestra flavt (4. 4. 2025), Predstava baletnega oddelka (17. 4. 2025 – 2 ponovitvi + 4 predstave za OŠ in vrtce), Pomladanski koncert (17. 5. 2025), Cici koncert (7. 6. 2025), Koncert udeležencev tekmovanj (12. 6. 2025)

Udeležili pa se bomo tudi 10 do 12 državnih in mednarodnih tekmovanj z učenci iz programa glasba kot tudi iz programa ples.

Koliko ljudi je zaposlenih v vašem zavodu?

V GŠ Zagorje je 23 zaposlenih, od tega 17 strokovnih delavcev in 5 tehničnih delavcev.

V preteklih letih je bilo učiteljev v Sloveniji preveč, sedaj jih je premalo. Je tudi pri vas tako? Zakaj ja ali pa zakaj ne?

Na srečno pri nas s kadri nikoli nismo imeli težav. In tako je tudi letošnje šolsko leto. Celo nasprotno, naši učitelji in ostali zaposleni so vsi po vrsti izjemno strokovni, prijazni, marljivi in na sploh zelo predani šoli in svojemu delu. Zato sem zelo hvaležna, da smo kolektiv, ki sledi skupnim ciljem, a obenem vedno podpira tudi ideje in projekte posameznika.

MP

Foto: arhiv Savus


 

Isti avtor