Zadnje čase se kar vsako leto vrnem v Trbovlje,« je povedala Eva Štravs Podlogar, državna sekretarka Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, »tudi zaradi športnih dogodkov, ki jih tukaj gojite. Gre za celostno doživetje – ko se obiskovalec udeleži Jamatlona, si pride ogledat 4. dritl, nato pa se sprehodi skozi Trbovlje, kjer lahko sreča ljudi, ki se spoznajo na svoje delo. Zanimiv je tudi Kum, ki sem ga – priznam – prvič obiskala pred dvema letoma. Res je, da ti ponudi en čisto drug pogled na Slovenijo in hribe.«

V petek, 24. novembra, je Štravsova v družbi Mance Pepevnik iz Slovenske turistične organizacije obiskala Trbovlje in si ogledala tudi virtualni muzej rudarstva 4. dritl v katakombah Delavskega doma Trbovlje. »Muzej je name naredil zelo dober vtis, gre za izjemno predstavitev, ki omogoča vsaj delno podoživetje življenja rudarjev. Tako lahko ta svet, ki bi drugače utonil v pozabo, predstaviš mlajšim, družinam z otroki. To je tisto, kar v turizmu poudarjamo, da si gostje, obiskovalci želijo zgodb, da so radi aktivni.«

Poudarila je še pomen povezovanja z aktivnostmi znotraj regije kot v Sloveniji. Pogovorili so tekli tudi o možnostih sodelovanja ter povezovanja na nacionalnem nivoju. »Na ministrstvu se zavedamo potencialov, ki se razvijajo po Sloveniji,« je rekla Štravsova in dodala, da je verjame, kako bo še veliko priložnosti za skupno sodelovanje tudi prek različnih spodbud in razpisov.

Tudi Manca Pepevnik, projektni vodja na področju modela makrodestinacije na STO je 4. dritl ocenila zelo pozitivno: »Gre za produkt z dodano vrednostjo, ki sledi trendom sodobne predstavitve. Po novi strategiji trajnostne rasti slovenskega turizma Trbovlje spadajo v eno izmed štirih regij, in sicer Osrednjo Slovenijo z Ljubljano. Tu vidimo možnost, da se tokovi speljejo tudi v manjše destinacije, da turiste popeljemo iz Ljubljane v manj znana mesta s potencialom.«

MP