Robert Majcen, ustanovitelj in idejni vodja Fossily band-a, Hrastnik:
»Zanimivo vprašanje in moram priznati, da si večkrat postavim to vprašanje tudi sam, ko vidim mamice, ki dojijo na javnih mestih. Ene to opravijo diskretno druge pa kot da so doma na kavču in jih nihče ne vidi. Ko začneš razmišljati, si misliš, pa saj otrok mora jesti, če je lačen. Kdo pa bo poslušal neusmiljen jok, ki kliče po “flaši mleka”. (hahaha) Sam načeloma nimam težav s tem, če vidim doječo mater na javnem kraju. Vsak ima svoje mnenje. Verjamem, da se eni zgražajo, a mene osebno to ne moti. Vsaka mati pač to opravi na način, ki njej najbolj ustreza.«


Sabina Remar, Miss Universe 2004, manekenka in oblikovalka nakita, Trboveljčanka, ki živi v Ljubljani:

»Biti mama je nekaj najlepšega in tudi nujnega za razvoj in predvsem obstoj družbe. Zato dojenje na javnem mestu podpiram. Namreč dejstvo je, da matere težko kontrolirajo malega otročička in njegovo potrebo po hrani. Zato menim, da je absolutno sprejemljivo in logično, da ta poskrbi za svojega otročka v trenutku, ko nastane potreba. Še več. Kriminalno se mi zdi trpinčiti otroka in posledično tudi mater z idejo, da se to ureja na določenih mestih, ob določenem času.«


Zvone Pograjc, trener, Smučarski klub Zagorje:

»Čeprav je dojenje naraven in najprimernejši način hranjenja in sobivanja otrok z materami ter je neprecenljive vrednosti za razvoj in zdravje dojenčkov, so mnenja o dojenju na javnem mestu še vedno precej deljena. Z dojenjem na javnem mestu se strinjam in projekt podpiram. Poleg tega pa me veseli, da se bo projekt tudi razširil, kot je bilo rečeno, in bodo v  prihodnjem letu klopce za dojenje in previjanje postavili na več lokacijah po Sloveniji. Moje mnenje je, da dojenje na javnem mestu združuje in osvobaja mlade družine, saj jim omogoča brezskrbni odhod od doma.«


Katarina Hočevar, magistra upravnih znanosti in nekdanja političarka, Zagorje ob Savi:

»V zadnjih letih se tako v strokovni kot laični javnosti vse bolj poudarja pomen dojenja za zdravje matere in otroka. Podatki kažejo, da kar 98 % mamic doji, ko odidejo iz porodnišnice. Slednje dejstvo kaže na to, da matere v tem obdobju potrebujejo prostore za dojenje tudi na javnih mestih. Na vseh področjih družbenega življenja podpiram svobodo izbire, torej tudi odločitev o tem, ali se ženska odloči, da bo otroka dojila ali ne. Ali slednje želi izvajati v intimi ali na javnih mestih, je potrebno razumeti in v javnosti podpirati. Prav je, da smo družba, ki oba načina spoštuje in sprejema. Zato podpiram in pozdravljam prostor, ki ga bodo doječim materam namenili v ljubljanskem živalskem vrtu in verjamem, da bo več takšnih mesti tudi v Zasavju.«


Rudi Zupan, zdravnik, Zagorje ob Savi:

»Dojenje podpiram, ker prejme dojenček z materinim mlekom vse, kar potrebuje v prvih mesecih življenja. Če mati ne more dojiti zaradi določenih razlogov, je pač potrebno poseči po pripravljenih izdelkih, ki nadomestijo materino mleko. Dojenje na javnem mestu me ne moti, če je doječa mati primerno oblečena in se ji ni potrebno popolnoma razgaliti. Iznajdljiva modna industrija ponuja oblačila, krojena tako, da skoraj brez razkrivanja omogoči dojenčku intimen stik z dojko. V posebej za dojenje pripravljenem okolju s klopjo ali stolom pa bo dojenje postalo čez čas tako običajno kot previjanje otrok na javnih mestih.«