torek, 14 januarja, 2025

Iz te kategorije

Daleki akordi za Bantana

Miha Bantan z Dola pri Hrastniku je v začetku aprila zmagal v Herceg Novem na devetem mednarodnem festivalu  solo pevcev. V petek, 15. aprila pa se je udeležil še tekmovanja v Splitu, kjer je dobil drugo nagrado v svoji kategoriji.
Tekmovanje v Splitu je bilo v operni hiši, v komisiji pa so bili štirje – Avstrijec, Slovenka in dve članici s Hrvaške. »Trem klasičnim napevom s prejšnjega tekmovanja sem dodal še  italijansko arijo,« je povedal Miha Bantan. Tekmovanje v Splitu je bilo že 21. po vrsti, solo petje pa prirejajo le nekaj let. Tekmovanje mladih glasbenikov imenujejo Daleki akordi.

Miha Bantan se bo v naslednjih mesecih s skupino Murni, v kateri sodeluje, udeležil štirih narodno zabavnih festivalov, in sicer v Škofji Loki, Vurbergu, Marija Gracu in  v Števerjanu.

Fanči Moljk

Isti avtor