sreda, 30 aprila, 2025

Iz te kategorije

Angel smrti v Trbovljah?

Družbena omrežja so polna bolj ali manj nevarnih izzivov, kot so pojesti celo žlico cimeta, zaužiti kapsulo z detergentom za pranje perila, hoja po prometnih cestah z zavezanimi očmi in podobno. Trboveljčanka je na Facebooku opozorila na izziv, kateremu naj bi bila priča v Trbovljah in katerega posledica je lahko tudi smrt.

»Danes ob približno 19:30 se peljem od komunale proti Merkatorju,« je 4. aprila zapisala Trboveljčanka na Facebooku, »pri Špančevem ovinku na levi strani pasu oziroma pločnika opazim fante, stare približno od 12 do 14 let, če ne še manj. Bilo jih je nekje od šest do devet v skupini. V sekundi se je eden izmed njih zagnal čez levi pas na moj pas in se nato vrnil na drugo stran, kjer so bili, dejansko tekel je pred moj avto.

V šoku in paniki sem pritisnila na zavoro, da je po avtu vse letelo.

Se ustavim, peljem vzvratno in ga dobesedno vprašam, če misli, da je to hec, če se zaveda, kaj bi se lahko zgodilo!! Vsi ostali v skupini so se smejali, fant se je sicer opravičil, ampak očitno je to neka nova fora oziroma izziv, ki ga imajo.«

Slovenski mediji navajajo, da naj bi šlo za izziv na TikToku, imenovan Angel smrti.

S Policijske uprave Ljubljana so nam sporočili, da takšnega primera še niso obravnavali. »Glede konkretnega ‘izziva’, o katerem sprašujete,« so zapisali, »v policiji do tega tedna nismo bili obveščeni, niti ga nismo obravnavali. Bomo pa pozorni na morebitne tovrstne dogodke.«

Slovenska policija, kot so navedli, je pred nekaj leti sicer obravnavala primer kaznivega dejanja, povezanega z izzivi preko družbenih omrežij, a naj ne bi šlo za Angela smrti.

Kako preprečiti tovrstno početje? »Tu je na mestu predvsem opozorilo za starše,« so zapisali na PU Ljubljana, »ki naj bodo pozorni, kaj otroci delajo na internetu, še posebno tisti mlajši. Imeti morajo nadzor nad njihovim brskanjem po spletu, jih podučiti, kako je splet lahko nevaren, kakšne so pasti in kako se jih ubraniti. Predvsem pa mora biti v sporočilu jasno, da lahko mladi ob različnih dogodkih zaupajo odraslim, ki bodo primerno odreagirali. V prvi vrsti so odgovorni starši, odgovornost pa nosimo kot celotna družba. Vsi moramo prispevati k varnosti, ozaveščanju vseh, še posebno otrok, da dejanja prijavimo, ko jih zaznamo.«

Na TikToku sicer pod ključno besedo »Angel of Death« (Angel smrti, op. a.) ni zaslediti posnetkov izziva, le en posnetek z Norveške, ki opozarja na nevarnosti tega izziva, omembe Angela smrti v svetovnih medijih pa se pojavljajo večinoma leta 2022.

Martina Drobne

Foto: arhiv Savus


 

Isti avtor